Spotkanie: 29.06.2023, godzina 17:00, aula S207

29.06.2023 (czwartek) godz. 17:00

Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych i katedr geograficznych

Kanioning – w poszukiwaniu granic ludzkiej wytrzymałości

mgr Łukasz Elwirski

Wydział Oceanografii i Geografii, Uniwersytet Gdański

Zimno, mokro i ciemno… Brzmi jak idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu! Odmiana alpinizmu, rafting bez pontonu, speleologia w piance, aquapark dla prawdziwych twardzieli. Kanioning można definiować na różne sposoby, ale jest to po prostu, i aż, podróż w dół biegu górskiej rzeki. W wąskim kanionie, wyrzeźbionym przez wodę, kolejne kaskady pokonywane są za pomocą zjazdów na linach, skoków czy spektakularnych toboganów. Kanioning pozwala na eksploracje miejsc niedostępnych turystycznie, zmierzenie się z siłą potężnego żywiołu i sprawdzenia granic swojej wytrzymałości w ekstremalnych warunkach.
Zapraszam na podróż z nurtem bardzo rwącej rzeki!

Plakat – Łukasz Elwirski: „Kanioning – w poszukiwaniu granic ludzkiej wytrzymałości”
[PDF, 409 KB]